Zło czai się w cieniu

Literatura młodzieżowa ma nam do zaoferowania wiele ciekawych pozycji, dzięki czemu nasze dzieci nie muszą długiego czasu spędzać przyklejone do smartfonów i innych wynalazków technologicznych. W szczególności, jeżeli możemy zaproponować im książki, których głównymi bohaterami są osoby bardzo podobne do nich mające podobne rozterki i problemy jak wiele innych osób w ich wieku. Dzięki temu można w pewien sposób bratać się z takimi postaciami, które odkrywają, że zło czai się na nich w najmniej oczekiwanych momentach. Tym razem zaproście je do świata “Riverdale. Tom 3. Zabawy i zabójstwa” autorstwa Micol Ostow.

Czwórka przyjaciół

Ta wspaniała i utytułowana autorka zaprasza nas do wspaniałego świata czwórki przyjaciół – Betty, Archie, Jughead, Veronici. Są to nastolatkowie, którzy doskonale wiedzą jak wyglądają kłótnie z rodzicami, którzy według ich pojęcia totalnie nie rozumieją rozterek współczesnej młodzieży. To tak naprawdę dzieciaki, którzy na co dzień zmagają się z problemem braku gotówki, której rodzice nie chcą im często udostępniać. Nie można przecież zapominać o szkole, gdzie trzeba sumiennie stawiać się na zajęcia. Jak wiele młodzieży doskonale zna te problemy ze swojego życia? Oczywiście, że zdecydowana większość z nich. Przecież do tego wszystkiego należy również dodać miłosne rozterki, które powodują, że człowiek nie zawsze jest w stanie wszystko ogarnąć. Czwórka przyjaciół musi się również zmagać z różnymi tajemnicami, które na co dzień wiążą się z ogromnym niebezpieczeństwem przerażającym nawet same osoby dorosłe.

Tajemnicze wypadki


Riverdale. Tom 3. Zabawy i zabójstwa”  Micol Ostow to moment, kiedy w miasteczku ma być przywrócony spokojny i jednocześnie radosny festiwal Rewia Radości, który ma pomóc pozyskać syrop klonowy. Tylko Betty, Archie, Jughead, Veronica czują, że to na pozór spokojne święto takim nie będzie. I nie mylą się, ponieważ podczas festiwalu zostają odnalezione zwłoki. Na dodatek czwórka naszych bohaterów znowu bierze udział w tajemniczych wypadkach związanych z ogromnym ryzykiem. Na jaw wychodzi spisek, którego twórcy nie chcą pozostać ujawnieni. Jak poradzą sobie z tym nastolatki, które stają na tropie kryminalnych zagadek? Czy uda im się je rozwiązać i dopuścić do wykrycia osoby odpowiedzialnej za morderstwo podczas festiwalu Rewia Radości? Betty, Archie, Jughead, Veronica to tak naprawdę dzieciaki, które muszą radzić sobie z codziennymi sytuacjami, z najróżniejszymi relacjami międzyludzkimi, jak również ze sprawami, których pojęcie nie do końca byłoby dla nas wszystkich łatwe.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com