Zapoznając się z historią

Historia naszego kraju jest bardzo barwna

Historia naszego kraju jest bardzo barwna. Opiewa ona w radosne momenty, jak również w te mniej chwalebne będące poniekąd hańbą dla nas, jako Polaków. Nie można jednak powiedzieć, że jesteśmy złym krajem. Od początku istnienia naród Polski walczył o swoje, czego dowód dał chociażby przez to, że nasz kraj wrócił na mapę Europy stając stając się samodzielnym państwem. Warto znać historię naszego kraju, rodaków. Jeżeli interesuje nas literatura faktu odkrywająca niektóre aspekty, to koniecznie powinniśmy sięgnąć po książkę pt.”Powrót do Jedwabnego” autorstwa Tomasza Budzyńskiego, Ewy Kurek oraz Wojciecha Sumlińskiego.

Na tropie faktów

Na samym jednak początku należy dodać, że nie jest to lektura łatwa, którą można z wielką przyjemnością czytać przed snem. Jest to książka dedykowana wielkim fanom faktów historycznych, którzy chcą się naprawdę przekonać, że ujawniona i znana nam historia od lat nie zawsze jest prawdziwa. Sama książką nawiązuje do bardzo tragicznego momentu z II wojny światowej. Pogrom Żydów w Jedwabnym w roku 1941 odbił się ogromnym echem w naszym świecie. Jest to spowodowane tym, że mord na Żydach został dokonany przez Polaków zamieszkujących to miasteczko. Wszystko to jednak było spowodowane przez Niemców, którzy jak wiadomo dążyli do likwidacji tej nacji ludzi. 10 lipca 1941 zostało zamordowanych 340 Żydów (z czego 300 zostało spalonych w samej stodole). Książka nawiązuje do tych faktów i odsłania opatrzone klauzulą tajności fakty dotyczące relacji polsko – żydowskich. Czytelnik będzie miał okazję zajrzeć do mrocznego, potężnego świata polityki rządzonego przez ogromny pieniądz.

Milionowe roszczenia

Dr Ewa Kurek, major ABW Tomasz Budzyński i dziennikarz śledczy Wojciech Sumliński chcą pokazać, że milionowe roszczenia kierowane przez Przedsiębiorstwo Holokaustu są nieprawdziwe. “Powrót do Jedwabnego” (https://www.taniaksiazka.pl/powrot-do-jedwabnego-ewa-kurek-p-1302013.html) to bardzo niepokojąca, pełna tajemnic historia oparta na prawdziwych faktach, której celem ma być dowiedzenie, że Przedsiębiorstwo zajmuje się tak naprawdę długofalową mistyfikacją. W książce został również poruszony bardzo obszerny wątek odnoszący się do Justice Uncompensated Survivors Today – ustawa 447. Jest to świetnie skomponowana pozycja, która ma na celu ujawnienie wielu tajemnych współzależności zachodzących w świecie polityki. Czy to bardzo starannie poprowadzone śledztwo ma szansę na powodzenie? Czy prawda w  końcu wyjdzie na jaw? Warto się tego dowiedzieć, jeżeli jest się miłośnikiem faktów historycznych. W końcu chodzi tutaj o następne pokolenia, które mają szansę na to, aby dowiedzieć się jaka była prawda.

Winter obraz autorstwa freepik - www.freepik.com